Szkolna Giełda Turystyczna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
31.03.2009.

Jak mówi się ,,dzień dobry” w Sofii, w Hawanie?

Czy colazione to naprawdę jest śniadanie?

Gdzie tańczy się flamenco i fandango?

A gdzie zobaczyć można gorące tango?

Którą ze stolic zwą Wieczne Miasto?

 Czy kusamochi to ciasteczka czy też ciasto?

 Kto pierwszy wetknął flagę na północnym biegunie?

 Kto na pytania te odpowiedzieć umie..?

X OGÓLNOPOLSKA SZKOLNA GIEŁDA TURYSTYCZNA "PRZYGODA 2008" w Gorzowie Wlkp.

          W dniu 28 marca 2009 odbyły się po raz dziesiąty lubuskie eliminacje Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda". Konkurs przeprowadzony został w dwóch modułach. Pierwszy moduł to konkursy: „Świat w zmysłach” – prezentacja wybranego kraju na stoisku wystawienniczym. Poprzez odwołanie do wrażliwości zmysłów, uczestnicy konkursu mogą w pełni ukazać walory turystyczne, kulinarne kraju, a przy tym rozszerzyć własną wiedzę na ten temat. „Żywioły kultur” – prezentacja kultury wybranego kraju na scenie, w formie przedstawienia o charakterze teatralnym, tanecznym, kabaretowym etc. Drugi moduł składał się z konkursu „Lubuskie w zmysłach” – prezentacja własnego regionu (miejscowości) na stoisku wystawienniczym oraz „Pasje regionu” – prezentacja swojej miejscowości (regionu) na scenie, w formie widowiska teatralnego, tanecznego, kabaretowego etc. Udział wzięło 11 szkół, a oto wyniki tego konkursu: Szkoła Podstawowa w Deszcznie zdobyła 2 miejsce w konkursie „Świat w zmysłach” oraz 2 miejsce w konkursie „Żywioły kultur”. Gimnazjum w Deszcznie zdobyło 1 miejsce w konkursie „Pasje regionuoraz 3 miejsce w konkursie „Lubuskie w zmysłach” Patronat honorowy PRZYGODY 2009 objęli : Wojewoda Lubuski Lubuski Kurator Oświaty Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Miło jest nam poinformować, że wartość przedsięwzięcia doceniło również Ministerstwo Edukacji Narodowej obejmując patronat i deklarując ufundowanie nagród dla finalistów konkursów w Szczecinie, gdzie na Wałach Chrobrego odbędzie się finał ogólnopolski 9 i 10 maja 2009 r.

targi12.jpg

targi1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 targi3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi11.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 01.04.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nasi Sponsorzy

 
 
 
 
 
 
 

Realizowane projekty